تولید “آیفون ‌۸” در هند

قرار است اپل تازه‌ترین تلفن‌های موبایل خود را در هند تولید کند. به گفته یک مقام رسمی ایالت کارناتاکا هند، تولید این تلفن همراه از آوریل سال جاری آغاز می‌شود رئیس جمهور جدید ایالات متحده پیش از ادای سوگند در روز ۲۰ ژانویه از تیم کوک، مدیر عامل اجرایی و عضو هیئت مدیره شرکت اپل خواسته بود، آیفون‌های خود را در آمریکا تولید کند. او که پیوسته تکرار می‌کند «آمریکایی جنس آمریکایی بخر» در یک مصاحبه ابراز اطمینان کرده بود که کوک “کشور خود را دوست دارد” و حتما به حرف او گوش خواهد داد.

همان زمان اخبار غیررسمی در باره تولید “آیفون ۸” در هند منتشر شد. اکنون وزیر فناوری اطلاعات دولت ایالتی کارناتاکا هند در گفت‌وگو با خبرگزاری بلومبرگ صحت این خبر را تایید کرده است.
به گفته او، دولت هند در این زمینه با شرکت اپل در ماه ژانویه به توافق رسیده و تولید تلفن‌های هوشمند در بنگلور، مرکز ایالت کارناتاکا از ماه آوریل آغاز خواهد شد. بنگلور “سیلیکون ولیِ” هند به‌شمار می‌رود. سیلیکون ولی قطب فناوری‌های اینترنتی و دیجیتال آمریکا به شمار می‌رود که مقر شرکت‌هایی مانند آیفون، گوگل و فیسبوک در آن قرار دارد.

در سال ۲۰۱۶ اپل ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار آیفون در هندوستان فروخت که تنها دو درصد فروش کل تلفن‌های همراه در هند به‌شمار می‌رود. بازار به سرعت در حال رشد این گونه تلفن‌ها در هند را سامسونگ و شرکت‌های چینی قبضه کرد‌ه‌اند.

امتیاز مالیاتی :
دولت هند برای اپل در زمینه پرداخت مالیات امیتاز ویژه‌ای قائل شده است. به گزارش بلومبرگ، اپل در ۱۵ سال آینده از پرداخت مالیات معاف است. به این ترتیب بهای “آیفون ۸” نسبتا پایین خواهد بود.
دولت هند چندی پیش مالیات سنگینی برای محصولات الکترونیکی وارداتی، از جمله تلفن‌های هوشمند وضع کرد.

شبکه تلویزیونی “ان تی وی” آلمان گزارش داد که “آیفون ۸” تولید هند فقط برای بازار این کشور در نظر گرفته شده و صادر نخواهد شد.
بر اساس تخمین کارشناسان، در سال ۲۰۲۰ حدود ۷۵۰ میلیون “اسمارت فون” در هندوستان به‌فروش خواهد رفت. به همین دلیل تیم کوک تاکید کرده که تولید موبایل در هند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اپل برای درازمدت در این کشور سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

1 نظر
  1. مهدي می گوید

    سلام و عرض ادب
    اگر این اتفاق بیفته قیمتها چندین برابر میشه و مشکل ساز

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید