خانه / آموزش ها / آموزش راه‌اندازی اولیه آیفون و آیپد بعد خرید ، انلاک و یا ریستور
فعال کردن ایفون
فعال کردن ایفون

آموزش راه‌اندازی اولیه آیفون و آیپد بعد خرید ، انلاک و یا ریستور

در این مطلب از سایت کلاریفاید قصد داریم آموزش تصویری برای فعال شدن ایفون و ایپد بعد از ریستور ، خرید دستگاه جدید و یا ریسیت کامل دستگاه به شما آموزش دهیم با ما همراه باشد .

در مرحله اول پس از روشن شدن گوشی صفحه نمایش گوشی روشن شده و عبارت “Hello” بر روی آن نمایان می‌شود.

 

فعال کردن ایفون
فعال کردن ایفون

 

در مرحله دوم از این قسمت باید انتخاب زبان و کشور را مشخص کنید معمولان زبان اینگلیسی و کشور سازنده خود گوشی را انتخاب می کنیم مانند تصویر

 

مرحله بعدی اتصال به اینترنت و فعال‌ سازی و غیر فعال سازی سرویس‌ مکان‌یاب (GPS) با انتخاب گزینه “Disable Location Services” می‌توانید از فعال شدن این سرویس‌ جلوگیری کنید و همچنین لیستی از شبکه‌های وای‌فای موجود در اطراف شما نشان داده  می‌شود و شما می‌توانید گوشی خود را به شبکه وای‌فای مورد نظر متصل کرده که در مراحل بعدی از این قابلیت استفاده کنید دقت داشته باشید که با انتخاب “Use Cellular Connection” می‌توانید از اینترنت سیم کارت هم استفاده کنید .

 

فعال کردن ایفون
فعال کردن ایفون

مرحله بعدی  ثبت اثر انگشت و تعین رمز عبور اگر گوشی شما به اسکنر اثر انگشت یا همان تاچ آیدی (Touch ID) مجهز باشد در این مرحله باید انگشت خود را بر وی اسکنر اثر انگشت دستگاه قرار داده تا اثر انگشت شما ثبت شود با انتخاب گزینه آبی رنگ “Set Touch ID Later” می‌توانید از این مرحله عبور کرده و این کار را بعدا انجام دهید و در نهایت برای گوشی یک رمز عبور شش رقمی تعیین کنید.

 

فعال کردن ایفون
فعال کردن ایفون

 

در مرحله بعد باید تنظیمات مربوط ریستور یا بازیابی اطلاعات دستگاه را انجام دهید.اگر پیش از این هم از کاربران سری محصولات اپل بوده و از محتوای دستگاهتان فایل بک‌آپ تهیه کرده‌اید در این مرحله می‌توانید آن اطلاعات را در آی او اسی جدید خود ریستور نمایید. همچنین در این بخش می توانید تا اطلاعات مورد نظر را از یک دستگاه اندرویدی به آی او اسی خود وارد نمایید. همانطور که می‌بینید در این مرحله چهار گزینه پیش رویتان قرار دارد که عملکرد آن‌ها در ادامه شرح داده می‌شوند.

• گزینه “Restore from iCloud Backup”: با انتخاب این گزینه، اطلاعات مورد نظرتان توسط سرویس iCloud بازیابی می‌شوند. در این شرایط شما باید از محصول آی او اسی قبلی خود فایل بک‌آپی در سرویس iCloud ذخیره کرده باشید و هم اکنون با اتصال به شبکه اینترنت قادر به بازیابی آن باشید.
• گزینه “Restore from iTunes Backup”: این گزینه مربوط به شرایطی می‌شود که فایل بک‌آپ دستگاه آی او اسی پیشین شما با استفاده از ابزار iTunes ذخیره شده باشد. با انتخاب این گزینه باید دستگاه خود را به کابل USB و کامپیوتر رابط متصل کرده و فایل بک‌آپ ذخیره شده در ابزار iTunes را در دستگاه جدیدتان بازیابی کنید.
• گزینه “Set Up as a New iPhone”: با انتخاب این گزینه آیفون شما به عنوان یک محصول جدید و بدون بازیابی اطلاعات از فایل بک‌آپ پیشین راه‌اندازی شده و مراحل بعدی مورد نیاز طی می‌شوند.
• گزینه “Move Data from Android”: با انتخاب این گزینه می‌توانید اطلاعات خاصی را از دستگاه اندروید به آی او اسی منتقل نمایید.

 

فعال کردن ایفون
فعال کردن ایفون

در مرحله بعد باید مشخصات اپل آیدی خود را ثبت نمایید دقت داشته باشید که بدون ثبت اپل آیدی نمی‌توانید از همه قابلیت‌ها و ویژگی‌های دستگاه خود استفاده کنید اگر قصد دارید که از این بخش عبور کنید کافیست که گزینه “Don’t have an Apple ID or forgot it” را انتخاب نمایید.

 

فعال کردن ایفون
فعال کردن ایفون

در مرحله بعدی سرویس دستیار صوتی اختصاصی موجود در سیستم عامل آی او اس یعنی سیری را فعال کنید. با انتخاب گزینه “Set Up Siri” از شما درخواست می‌شود تا چند جمله خاص را تلفظ نمایید. بدین صورت سیری به لهجه و شیوه صحبت کردن شما بیشتر آشنا می‌شود.

 

فعال کردن ایفون
فعال کردن ایفون

و در نهایت انتخاب رزولوشن صفحه نمایشگر رزولوشن ارائه شده دارای دو وضعیت “Standard” و “Zoomed” هست وضعیت مورد نظر خود را انتخاب کرده و گزینه “Next” را لمس کنید.

 

فعال کردن ایفون
فعال کردن ایفون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *