اخبار فناوری|اپل

Saurik اعلام کرد تمامی APTicket های ذخیره شده با Cydia بی فایده بوده اند !

Saurik به عنوان خالق سیدیا ، اعلام کرد : به دلیل وجود یک اشتباه در کدها در سیستمی که APTicket ها را از سیستم اپل درخواست می کرد ، تمامی تیکت های ذخیره شده به کمک Cydia ، غیرقابل استفاده و بی فایده بوده اند !

اگر به تازگی در دستگاه جیلبریک شده خود ، سیدیا را اجرا کرده باشید ، حتماً در صفحه اول با پیغام ” See TSS Center (below) to request iOS SHSH ” رو به رو شده اید. حال اندکی به پایین بیایید تا گزینه TSS Center SHSH & APTicket را مشاهده کنید. ممکن است با انتخاب آن ، با پیغام ” No SHSH seems to be stored for this device ” مواجه شوید.

در طی ارسال یک پست در وبلاگ شخصی Saurik ، شاهد ارسال اطلاعات مهمی پیرامون SHSH ، APTicket و TSS Server هستیم. چه چیزی اتفاق می افتد؟ Saurik اعلام کرده است واقعاً SHSH ها تنها برای دستگاه های A4 قابل استفاده هستند ! البته تاکنون !

جزئیات بیشتر در ادامه مطلب…

www.i-clarified.ir

فکر می کنم در این باره به اندازه کافی توضیح داده شده است. اما لازم می دانم جزئیات جدیدی را در این زمینه اضافه کنم : تمامی APTicket های سیدیا که از اپل درخواست می شوند ، قابل استفاده هستند. واژه ی ” بی فایده ” بسیار مهم است. استفاده از واژه ” فاسد ” صحیح نیست. زیرا اطلاعات آپلود شده آسیب دیده نیستند که بخواهیم این واژه را به آنان نسبت دهیم. در واقع تمامی تیکت های ذخیره شده ، توسط الگوریتم ماسل نرد به تأیید رسیده اند. دقیقاً دلیل بروز این اشکال همینجاست !

در عوض درخواست های Cydia برای ذخیره سازی اطلاعات SHSH ها در iOS 6 ، دارای نتیجه ای مفید نخواهند بود. دلیل آن این است که تیکت های ارسالی توسط TSS به صورت فیلتر شده درآمده بود ، از این رو ، تیکت های ذخیره شده را باید با واژه ” بی فایده ” نسبت دهیم !

با این حال ، سیستم APTciket به گونه ای است که به صورت کامل اطلاعات را به سرور ارسال می کند. حتی فایل هایی که نیازی نیست اطلاعات آنان به طور کامل ارسال شوند نیز توسط TSS ، به عنوان یک بلیط کامل به حساب می آیند. آن چه در واقع به عنوان یک فیلتر به حساب می آید این است :

بررسی و ارسال اطلاعات به طور کامل اتفاق می افتد. بنابراین بررسی و ارسال اطلاعات به طور جزئی وجود ندارد ، در واقع ارسال و بررسی اطلاعات جزئی بدون ارسال و بررسی این اطلاعات به طور کامل امکان پذیر نیست.

APTicket که توسط سیدیا به طور خودکار ذخیره می شود ، به تنهایی برای بوت دستگاه کافی نیست. اما فایل هایی که با ابزارهای دیگری نظیر iFaith ، Redsn0w و TinyUmbrella دانلود شده اند ، قابل استفاده هستند. اگر این تیکت ها به سیدیا ارسال شده و مجدداً دانلود و استفاده شوند ، قابل استفاده خواهند بود.

در صورتی که شما به کمک یکی از روش های بالا SHSH های خود را ذخیره کرده اید ، باید بگوئیم هیچ مشکلی برای دانگرید پیش نخواهد آمد.

در ابتدای این مطلب نیز Saurik اعلام کرده بود که حامل خبری تأسف بار است. با این حال ، ما هیچ گاه زحمات Saurik و دیگر بزرگان جامعه هکری iOS را فراموش نخواهیم کرد.

www.i-clarified.ir

ممکن است شما دوست داشته باشید
5 نظرات
 1. صفا می گوید

  سلام
  اگه با توییک iSHSHit ذخیره کرده باشیم چطور میشه ؟
  ممنون

 2. orteza می گوید

  یعنی الان نمیشه shsh رو گرفت؟ الان تکلیف اونهایی که A5 هستند و shsh رو نگرفتن چیه؟

  1. امین متین
   امین متین می گوید

   با Redsn0w ، iFaith و TinyUmbrella میشه. SHSH هر ورژنی تنها در زمان مربوطه قابل ذخیره سازی هست

 3. Hazhir می گوید

  با سلام من iPad 2 دارم با داشتن shsh میتو نم دانگرید کنم؟

  1. امین متین
   امین متین می گوید

   سلام. خیر دانگرید برای دستگاه شما به iOS 6 امکان پذیر نیست

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید